Diagnostyka układów klimatyzacji

Jest ona ratunkiem szczególnie w duże, letnie upały. Jazda w nagrzanym samochodzie jest nie tylko wysoce niekomfortowa, ale też niebezpieczna. Dlatego też w ramach działania naszej firmy, oferujemy usługę przeprowadzenia diagnostyki układów klimatyzacji w Twoim aucie. Konieczne jest sprawdzenie działania jej wszystkich elementów, tak abyś mógł się cieszyć jej poprawnym działaniem. Co podlega diagnostyce układów klimatyzacji?

Przede wszystkim test szczelności

O wydajności działania układów klimatyzacji decyduje między innymi szczelność jej układu. Jeśli nie jest szczelny, czynnik roboczy odpowiadający za oddanie ciepła na zewnątrz pojazdu, może się wydostać, a to z kolei osłabia działania całej klimatyzacji. Innymi sprawy, im mniej czynnika roboczego, tym w samochodzie cieplej, tym mniej wydajny cały układ. Co jednak jeszcze podlega diagnostyce?

Sprawdzenie funkcjonowania poszczególnych elementów układu

W ramach działań naszego zespołu, kompleksowo sprawdzamy czy układ klimatyzacji w Twoim aucie działa. Obejmuje to nie tylko wykonanie testu szczelności, ale też między innymi sprawdzenie:

  • wentylatora,
  • filtrów,
  • ilości czynnika roboczego,
  • zaworów i dysz.

Oczywiście wymienione w tym miejscu elementy to nie wszystko, niemniej zdecydowanie najważniejsze, aby zapewnić poprawne działanie układu klimatyzacji w Twoim samochodzie. Diagnostyka umożliwia sprawdzenie czy wszystko dobrze funkcjonuje, a regularnie przeprowadzana pozwala szybko naprawić ewentualne usterki, zanim staną się one poważniejsze.

Pamiętaj o okresowym przeglądzie układów klimatyzacji

Jeśli samodzielnie zajmujesz się przeprowadzaniem takiej diagnostyki, warto robić to często, mniej więcej raz na pół roku. Możesz nie mieć też w tym takiej wprawy i odpowiednich narzędzi. Dlatego też, jeśli diagnostyka przeprowadzana jest przez wyspecjalizowany zespół w profesjonalnym warsztacie samochodowym, warto robić to raz na rok. Szczególnie zachęcamy sprawdzenie klimatyzacji w samochodzie przed nadchodzącym latem, kiedy to wysokie temperatury mogą dać mocno w kość.