Auto klimatyzacja

Jazda samochodem w upalne dni lata z całą pewnością nie należy do najprzyjemniejszych… jest tak przynajmniej wtedy, kiedy auto nie jest wyposażone w klimatyzację. Obecnie coraz więcej pojazdów posiada wbudowany system chłodniczy, tak aby zapewnić zarówno pasażerom, jak i kierowcy komfort podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Okazuje się jednak, że klimatyzacja to układ, który musi podlegać kontroli, a także regularnemu serwisowi, tak aby działać w pełni wydajnie.

Dlaczego dezynfekcja układu klimatyzacji jest taka ważna? W układzie, który nie jest dezynfekowany i konserwowany, mogą pojawiać się grzyby, rozwijać bakterie chorobotwórcze czy pojawiać się jeszcze inne liczne zanieczyszczenia nieodpowiednie dla ludzkich i zwierzęcych dróg oddechowych. W trosce o zdrowie swoje i pasażerów koniecznie trzeba regularnie przeglądać cały system, tak aby cieszyć się w pełni komfortową jazdą podczas upalnych dni.

Konserwacja

Oferujemy serwis klimatyzacji w Twoim pojeździe:

 • obsługa układów klimatyzacji (test szczelności, sprawdzenie funkcjonowania poszczególnych elementów układu)

  W ramach naszej działalności zajmujemy się podstawową obsługą układów klimatyzacji. Zakres tej usługi obejmuje podłączenie do stacji klimatyzacji i wykonanie pełnego cyklu serwisowego, tj. odzysk czynnika chłodzącego oraz oleju z układu, sprawdzenie szczelności metodą podciśnieniową i ponowne napełnienie czynnikiem oraz olejem. Dodatkowo możemy zaoferować wymianę filtra kabinowego.

 • napełnianie klimatyzacji gaz+olej+czynnik UV

  W celu zapewnienia poprawności działania systemu chłodzącego w Twoim aucie, konieczne jest uzupełnienie go specjalnym czynnikiem chłodzącym oraz olejem. W naszym serwisie wykonujemy napełnienia układu czynnikiem R134a oraz olejem z czynnikiem UV.

 • odgrzybianie i oczyszczanie układu klimatyzacji

  Jeśli masz w swoim aucie system chłodzący, pamiętaj o jego regularnej konserwacji. W ramach usługi wykonujemy odgrzybianie układu klimatyzacji metodą ozonowania. Dzięki temu możesz cieszyć się nie tylko przyjemnym chłodem w upalne lato, ale zdrowym dla płuc powietrzem, pozbawionym nieprzyjemnych zapachów.

Dlaczego układ klimatyzacji musi być serwisowany?

 • w naturalny sposób nawet z całkowicie szczelnego układu ubywa rocznie od 10 do 15 proc. czynnika chłodzącego
 • dopełnianie klimatyzacji jest konieczne, aby zagwarantować odpowiednie smarowanie kompresora
 • wilgoć w układzie może spowodować poważne uszkodzenia
 

Dlaczego konieczna jest wymiana filtra kabinowego raz do roku lub co 15 tyś. km?

Ponieważ:

 • jest to zalecenie producentów pojazdów. W miarę osadzania się zanieczyszczeń w warstwie filtrującej do kabiny wpada coraz mniej powietrza
 • zablokowany filtr kabinowy może doprowadzić do uszkodzenia silnika dmuchawy układu wentylacji
 • zaparowane szyby to często skutek zmniejszonej przez zanieczyszczenia przepustowości filtra
 • zanieczyszczenia warstwy filtracyjnej mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu wewnątrz pojazdu

Dlaczego trzeba regularnie dezynfekować układ klimatyzacji?

Bakterie, grzyby i inne drobnoustroje osadzające się na parowniku powodują powstawanie niemiłych woni i mogą wywołać reakcje alergiczne pasażerów samochodu.

Znalezione obrazy dla zapytania auto klimatyzacja