Autoszyby

Dorabianie i montowanie szyb bocznych w pojazdach dostawczych

Na życzenie klienta możemy w fabryczne miejsca karoseryjne, wykonać montowanie oryginalnych szyb bocznych w pojazdach dostawczych– zarówno instalowane na uszczelkę, jak i w wersji wklejanej. Posiadamy także wybór uszczelek tzw. tapicerskich, dzięki czemu możemy bardzo estetycznie wykończyć tak przerobione auto od wewnątrz. Na specjalne życzenie możemy dorobić szybę bezpieczną pod wskazany wymiar, a następnie ją zamontować bądź wkleić.

Realizujemy precyzyjne i fachowe dorabianie szyb bocznych w pojazdach dostawczych, wykorzystując do tego najlepsze narzędzia, a także umiejętności, które nasi pracownicy nabywają podczas cyklicznego uczestnictwa w szkoleniach oraz kursach, mających na celu podniesienie kwalifikacji specjalistów pracujących w naszym warsztacie samochodowym. Pozwala nam to w jeszcze lepszym stopniu realizować powierzone zadania.

 

Najczęstsze przyczyny uszkodzeń szyb bocznych w pojazdach dostawczych

Mając własne auto osobowe bądź samochód dostawczy, trzeba się liczyć z wypadkami. Są one jednymi z najczęstszych przyczyn uszkodzeń szyb bocznych w pojazdach. Do takiego rodzaju wypadku może dojść na przykład w wyniku nieuwagi jednego z kierowców, prowadzenia auta po spożyciu alkoholu i jeszcze z wielu innych przyczyn – nie sposób wymienić ich wszystkich w tak krótkim wpisie.

Szyba boczna w samochodzie dostawczym może ulec zniszczeniu bądź uszkodzeniu również w wyniku działania wandali, na przykład włamywaczy, którzy chcą ukraść element wyposażenia pojazdu bądź zwykłej złośliwości.

Kolejną możliwością jest osłabienie szyby bocznej samochodu dostawczego spowodowanego wcześniejszymi uszkodzeniami. Niewłaściwy montaż to także jedna z przyczyn, które mogą wpłynąć na dalsze uszkodzenia okna w aucie. To z kolei negatywnie pływa zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy.

Proces wymiany lub montażu szyb bocznych w samochodach dostawczych

Metoda wymiany szyby bocznej w samochodzie dostawczym zależy od tego, czy jest ona ruchoma, czy statyczna. W przypadku tej drugiej, pierwszym działaniem jest demontaż listw ozdobnych, następnie usunięcie uszczelek oraz wycięcie szkła. Po demontażu, następuje oczyszczenie ramki i wstawienie w niej nowej szyby. Następnie montuje się uszczelki, maskownice, a także listwy dekoracyjne.

Nieco inaczej kwestia wygląda w przypadku ruchomej szyby bocznej. W takim przypadku na samym początku następuje zdjęcie tapicerki drzwi, następnie okno odłączane jest od mechanizmu podnoszenia. W kolejnym kroku demontujemy szybę bądź jej odłamki, a zamiast tego wstawiamy nową. Na koniec weryfikujemy poprawność działania mechanizmu opuszczania i montujemy uszczelki, a także samą tapicerkę drzwi.

Po wykonaniu wszystkich działań, klienci naszego serwisu mogą cieszyć się porządnie wykonaną naprawą szyby. To z kolei pozytywnie wpłynie na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Dołącz do właścicieli aut i kierowców zadowolonych z naszych usług.