Autoszyby

Naprawa szyb samochodowych metodą ESPRIT

Jedną z usług, które oferuje nasza firma, jest naprawa uszkodzeń szyby tzw. odprysków, najnowocześniejszą obecnie metodą ESPRIT. Dzięki temu reperowana szyba będzie z powrotem idealnym stanie i nie będzie widać, że były na niej wcześniej jakiekolwiek uszkodzenia.

Naprawa szyb samochodowych w Ciechanowie to przede wszystkim:

  • dużo niższa cena w stosunku do kosztu wymiany szyby,
  • przywracanie 95% pierwotnej ich wytrzymałości,
  • czas trwania usługi wynoszący max 35 min.,
  • zarówno szyba, listwy i klipsy zostają na swoim fabrycznym miejscu.

Na przeprowadzone przez nas usługi udzielamy pisemnej bezterminowej gwarancji. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że powierzają nam swoje pojazdy, które zostaną zreperowane w taki sposób, że będą wyglądać właściwie jak nowe, a jednocześnie zapewnią wygodną i bezpieczną jazdę.

 

Kiedy możemy przystąpić do naprawy szyb w samochodzie?

Serwisując Twoje auto, dokładamy wszelkich starań, aby naprawa przebiegła przede wszystkim skutecznie, sprawnie i bezpiecznie. W tym celu muszą być jednak spełnione pewne warunki, które pozwolą nam na przeprowadzenie serwisu okna w Twoim samochodzie.
Jakie to są więc warunki?
Przede wszystkim umiejscowienie uszkodzenia – nie powinno znajdować się ono bliżej krawędzi szyby niż 10 cm. Jest to minimalna odległość, w jakiej może występować pęknięcie czy zarysowanie na powierzchni. Również trzeba zwrócić na rodzaj uszkodzonej szyby – solaryczne na ten przykład, w ogóle nie powinny podlegać naprawie, a jedynie wymianie. Nie bez znaczenia jest wielkość danego uszkodzenia, jego średnica nie powinna przekraczać 22 mm, czyli mniej więcej wielkości okręgu pięciozłotowej monety. Metoda ESPRIT pozwala nam na zasklepienie uszkodzenia, tak, że szyba w samochodzie będzie w idealnym stanie!

Jak wygląda naprawa szyby metodą ESPRIT?

Za pomocą tej metody możliwe jest przywrócenie szybie idealnego wyglądu, a co za tym idzie dobrej widoczności. Możliwe jest naprawianie uszkodzeń w kształcie gwiazdki, kombinowanych, półbyczego oka, a także całego byczego oka. Wygląd danych odprysków przedstawiony został na grafice poniżej. Zanim przejdziemy do naprawy szyby w samochodzie, musimy ją dokładnie oczyścić, a następnie uszkodzone miejsca wypełnić specjalną żywicą. Ta z kolei utwardzana jest za pomocą promieniowania UV pozyskanego dzięki specjalistycznym urządzeniom. Okno w aucie dzięki temu zyskuje wysokie walory estetyczne, a także staje się wysoce wytrzymałe – spokojnie, nie tak łatwo jest je ponownie uszkodzić! Czas naprawy z kolei to ledwie 35 min! Szybko więc wrócisz swoim samochodem na drogę. Dokonywanie napraw za pomocą metody ESPRIT pozwala także na uzyskanie niskich kosztów serwisu. Dla Ciebie oznacza to tyle, że nie zapłacisz tak dużo za przywrócenie szybie w aucie jej pierwotnego blasku. To z kolei przełoży się na komfort i bezpieczeństwo jazdy.