Autoszyby

Ciągniki i koparki – sprzedaż i montaż szyb

Zajmujemy się sprzedażą i montażem elementów do maszyn rolniczych, budowlanych i komunalnych. Nasza oferta obejmuje zróżnicowane szyby do kombajnów, ciągników, ładowarek , koparek, koparko-ładowarek oraz wielu innych urządzeń budowlanych.
Współpracujemy z licznymi przedsiębiorstwami, a również dzięki doświadczeniu możemy bardzo szybko uzyskać odpowiednie szyby do maszyn rolniczych, w tym kombajnów, a także pojazdów budowlanych.

Poprzez dysponowanie szeroką wiedzą techniczną, doświadczeniem w jej wykorzystywaniu, a także właściwym warunkom, umożliwiającym montaż szyb w ciągniku oraz koparce, możemy dokonać instalacji w pojeździe należącym do Państwa wraz z dojazdem na miejsce, w którym są one przechowywane. W ten sposób ograniczamy uciążliwe czas braku możliwości jej użytkowania, co zmniejsza ewentualne straty Państwa działalności.

Profesjonalny montaż szyb w ciągnikach i koparkach

Proces ten niewiele się różni od wymiany szyby w samochodach osobowych. Jedyną zmianą jest skala, w jakiej się to robi. Wymienione koparki oraz maszyny rolnicze są, wszakże większe od przeciętnego auta, posiadają także zdecydowanie większe okna. Nierzadko umieszczone są także wyżej, przez co dostęp do nich może sprawić niemały problem podczas całego procesu wymiany. Na szczęście w naszym warsztacie samochodowym nie mamy z tym najmniejszego problemu.

Jak wygląda wymiana szyby w ciągniku lub koparce?

Przede wszystkim konieczne jest odpowiednie przygotowanie. To obejmuje z kolei usunięcie poprzedniego okna bądź resztek szła (w przypadku, kiedy zostało ono uszkodzone w wypadku). W naszym warsztacie samochodowym usuwamy szybę poprzez wycięcie jej z ramy za pomocą specjalnego drutu. Dzięki specjalistycznym narzędziom, pozbywamy się także resztek starego kleju – miejsce, w którym ma być nowe okno, musi być idealnie czyste.

Kolejne etapy wstawiania nowej szyby w maszynach rolniczych

Zanim przejdzie się do etapu ostatecznego montażu okna, konieczne jest jego przymierzenie to miejsca, w którym ma się ono znajdować. Za pomocą taśmy oznacza się miejsca łączenia z ramą, a co umożliwia jego precyzyjne założenie, niemalże jak w fabryce podczas produkcji danego pojazdu. Taśmę taką z łatwością można usunąć, kiedy będzie już zbędna lub w celu naniesienia poprawek. W ostatnim etapie, za pomocą kleju, wypełnia się szczeliny w ramie danej szyby i wstawia nowe okno. Na czas schnięcia kleju, szybę stabilizuje się za pomocą taśm klejących. Okno, po jego wstawieniu, należy pozostawić na co najmniej kilka godzin, tak aby mieć pewność, że klej dobrze wysechł.

Ile kosztuje założenie szyby w ciągniku w naszym warsztacie?

Cenę wykonania usługi ustalamy indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania, ilości okien do wymiany, a zarazem ich kształtu. Niektóre ciągniki bowiem mogą charakteryzować się nietypowymi rozmiarami i formą szyb. Niemniej oferujemy korzystne ceny, dlatego też zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego.